farid mohammadi chianeh Farid Mohammadi

+98-918-765-4159

 Welcome to geosource building material social
دوشنبه, 23 آذر 1394 16:24

گفتگو با آقاي محمد حلاجيان در باب رشد نمايشگاه بين المللي سنگ محلات

نوشته شده توسط farid mohammadi
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
محمد حلاجيان, جلاجيان , نمايشگاه بين المللي سنگ محلات, نمايشگاه سنگ, نمايشگاه سنگ محلات, رئيس نمايشگاه سنگ محلات، نيم ور, حلاجيان محمد حلاجيان, جلاجيان , نمايشگاه بين المللي سنگ محلات, نمايشگاه سنگ, نمايشگاه سنگ محلات, رئيس نمايشگاه سنگ محلات، نيم ور, حلاجيان محمد حلاجيان, جلاجيان , نمايشگاه بين المللي سنگ محلات, نمايشگاه سنگ, نمايشگاه سنگ محلات, رئيس نمايشگاه سنگ محلات، نيم ور, حلاجيان

متن حاضر پيرو بيانات آقاي محمد حلاجيان رئيس اجرايي نمايشگاه بين المللي سنگ محلات -  نيم ور بزرگترين نمايشگاه بين المللي سنگ ايران 

 

منبع خبري : خبرگزاري تسنيم محلات

محمد حلاجيان 

در اين گفتگو مفصل موارد رشد نمايشگاه بين المملي سنگ محلات - نيم ور و همچنين نيازمندي هايي كه در اين زمينه وجود دارد و جمايت هايي كه ميتواند صورت گيرد را ميتوايند مطالعه فرماييد. 

محمد حلاجیان در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم در محلات، با اشاره به تاثیر حضور مسئولان کشوری در رشد و توسعه همه جانبه نمایشگاه سنگ محلات اظهار داشت: با هماهنگی‌های انجام شده با حجت‌الاسلام سلیمی نماینده مردم محلات و دلیجان بسترهای لازم برای حضور مسئولان بلند پایه نظام در نمایشگاه فراهم شده است.

وی افزود: در همین راستا پیش‌بینی‌های لازم به منظور حضور وزیر صنعت معدن و تجارت، معاون امور معادن و صنایع معدنی، معاون امور اقتصادی و بازرگانی و قائم مقام وزیر در امور تجارت، معاون کنسولی، امور مجلس و ایرانیان وزارت امور خارجه، مدیرکل حوزه وزارتی امور خارجه در نمایشگاه انجام شده است.
مدیر کنسرسیوم سنگ ایران وجود استراتژی و نقشه راه را مهمترین ضروریات صنعت سنگ دانست و گفت: بایستی با همکاری مسئولان برای صنعت سنگ کشور یک نقشه راه ترسیم شود، باید بدانیم کجا هستیم و قرار است به کجا برسیم تنها در این صورت است که می توانیم معایب خود را شناسایی و اصلاح کنیم و بدون داشتن استراتژی درست راه به جایی نمی‌بریم.
حلاجیان با اشاره به سیاست‌های اصل 44 و تاکید ویژه مسئولان رده بالای کشور مبنی بر تسریع خصوصی سازی ادامه داد: مسئولان رده بالای نظام تمایل به تقویت خصوصی‌سازی و رشد و توسعه آن دارند و مردم نیز علاقمند هستند که هرچه زودتر این اتفاق بیافتد و همه آن را به صلاح مملکت می‌دانند.
وی افزود: بخش عمده‌ای از فعالیت‌های نمایشگاه سنگ توسط بخش خصوصی انجام می‌شود و دولت نیز در این زمینه همکاری های لازم را انجام می‌دهد.
مدیر کنسرسیوم سنگ ایران تصریح کرد: یکی از اهداف برگزاری نمایشگاه تبادل اطلاعات بین صنعتگران ایرانی و خارجی بوده، استفاده از تکنولوژی و اطلاعات روز دنیا می‌تواند به میزان قابل توجهی بهره‌وری صنعت سنگ را افزایش دهد.
حلاجیان خاطرنشان کرد: تکنولوژی روز دنیا به سمت استفاده هر چه بهتر و بیشتر از مواد اولیه پیش می‌رود که ما با استفاده از این تکنولوژی می‌توانیم درصد ضایعات مواد اولیه را به حداقل برسانیم.
وی ادامه داد: متاسفانه درصد ضایعات در کارخانه‌های ما بسیار زیاد است، اگر بتوانیم یک میلیمتر از قطر سنگ کم کنیم، 10 درصد به تولید آن افزوده کرده ایم.
مدیر اجرایی هشتمین نمایشگاه بین‌المللی سنگ محلات و نیم‌ور بیان داشت: در حال حاضر در صنعت سنگ حدود 60 درصد مواد اولیه دور ریخته می‌شود و تولید ماشین آلاتی که بتواند با تکنولوژی روز دنیا برابری و درصد ضایعات ما را کم کند بایستی در اولویت ماشین سازان ما قرار گیرد که با توانمندی‌ها و استعدادهایی که در داخل کشور وجود دارد این امکان است.
حلاجیان با اشاره به حضور پر رنگ تجار و بازرگانان کشورهای حوزه خلیج فارس در نمایشگاه کفت: کشور قطر برای ساخت و سازهای مربوط به ورزشگاه‌های جام جهانی فوتبال بایستی یک سرمایه‌گذاری 50 میلیارد دلاری انجام دهد که بیشتر این بودجه در بحث ساخت و ساز ورزشگاه‌ها و هتل‌ها هزینه می‌شود.
وی افزود: با توجه به این مساله و در نظر گرفتن این نکته که کشورهای حوزه خلیج فارس بهترین بازارهای سنگ ما هستند بسترهای لازم برای حضور بازرگانان و تجار این کشورها را در نمایشگاه فراهم کرده ایم.

 

 

 

خواندن 3587 دفعه آخرین ویرایش در دوشنبه, 23 آذر 1394 16:42
Copyright © 2008 - 2019 www.geosource.ir. All Rights Reserved.