farid mohammadi chianeh Farid Mohammadi

+98-918-765-4159

 Welcome to geosource building material social
شنبه, 05 تیر 1400 05:33

دمانتویید گوهری نایاب

نوشته شده توسط Farid mohammadi
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
گارنت دمانتویید گارنت دمانتویید گارنت دمانتویید

گارنت سبز یا همان دمانتویید که بیشتر در استان کرمان مورد استخراج قرار می گیرد از جمله جواهرآلات به نام در ایران و بازار بین المللی به حساب می آید.
دمانتویید بیشتر در کشور هایی همچون ایران، روسیه، افغانستان، نیجریه و برخی کشور های افریقایی دارای پتانسیل بالایی برای استخراج است.
در ایران دو منطقه گارنت دمانتویید جواهرالاتی و کلکسیونی را در دل خود جای داده اند. استان کرمان دمانتویید جواهری و استان آذربایجان غربی دمانتویید کلکسیونی.

دمانتویید
دمانتویید

با توجه به بازار پر رونق دمانتویید در بازار داخلی و کشور های حاشیه خلیج فارس و همچنین کشورهای آسیای شرقی ؛ چین،تایلند،تایوان،هند، ترکیه و آلمان که از خریداران اصلی و وارد کنندگان به نام این جواهر ایرانی به شمار می آیند ، بازار بسیار پر رونقی برای این گوهر نایاب تعریف شده است.
فروش دمانتویید در بازار جهانی نیاز به رعایت چندین فاکتور می باشد:
یکنواختی رنگ: از الویت های مهم یکنواختی  رنگ در کل کریستال دمانتویید می باشد چرا که یک دست بودن رنگ ارزش این جواهر را حفظ می کند.
شفافیت: شفافیت در بیشتر سنگ های جواهری فاکتوری مهم به حساب می آید و هر چقدر میزان شفافیت افزایش یا کاهش یابد بر ارزش ان تاثیر مستقیم خواهد گذاشت.
رنگ سبز نعنایی در مبحث دمانتویید طرفداران خاص خود را دارد و یا باید گفت رنگی پرطرفدار به شمار می آید . رنگ های سبز کمرنگ و یا لیمویی که در جنوب ایران نیز میتوان یافت بازار کم رونق تری نسبت به سبز نعنایی دارند.
وزن: معمولا دمانتویید های بالای دو گرم برای کار تراش بسیار مناسب هستند. افزایش وزن گاهی شفافیت را کاهش می دهند.

خواندن 474 دفعه آخرین ویرایش در شنبه, 05 تیر 1400 05:47
Copyright © 2008 - 2019 www.geosource.ir. All Rights Reserved.