farid mohammadi chianeh Farid Mohammadi

+98-918-765-4159

 Welcome to geosource building material social
جمعه, 28 خرداد 1400 16:02

مجموعه ای نفیس از سنگ های قیمتی

نوشته شده توسط Farid mohammadi
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
سنگ قیمتی سنگ قیمتی سنگ قیمتی

در این مجموعه قصد داریم به معرفی چند قطعه سنگ جواهری و نیمه قیمتی بپردازیم.

سرندیبیت سنگی فوق العاده نایاب سیلیکاتی است که نخستین بار در سال ۱۹۰۲ در سریلانکا کشف شد. سرندیبیت نیز نام عربی است که از خود کشور سریلانکا ریشه می گیرد. این سنگ کم یاب از مواد معدنی مختلفی چون ترمولیت،آپاتیت،گراندیریت،گرافیت و .... است که اغلب در رنگ های زرد کم رنگ، سبز_آبی، و آبی مایل به خاکستری دیده می شود. به دلیل ظاهر فوق العاده لوکس این سنگ ، جواهرآلات گران قیمتی تولید می شود که برای استفاده انسان های عادی در دسترس نخواهد بود.

آقای علی قاسمی در زمینه تامین جواهرالات خاصی همچون سرندیبیت، فیروزه، عقیق،.... فعالیت دارند و با شماره تماس 

۰۹۱۸۴۳۳۱۸۱۱

با ایشان در ارتباط باشید
لاجورد ، سنگی نیمه قیمتی که بیشتر از معادن مس استخراج می شود که بهترین لاجوردهای جواهری با کیفیت عالی متعلق به کشور افعانستان هستند. وجود رگه های از پیریت طلایی رنگ  در سنگ لاجورد سرمه ای رنگ زیبایی  ان را دو چندان کرده است.


لاجورد در کنار سنگ‌مالاکیت از هدیه های طبیعی کشور افغانستان محسوب می شوند.
لاجورد به خاطر سختی پایین و نرمی عالی هنگام تراش و قدرت پولیش پذیری بالا سنگی نیمه قیمتی پرطرفداری در ایران محسوب می شود.
عقیق یمن که به خاطر رنگ سرخ و یا نارنجی مایل به سرخ در بازار ایران در بین گوهرشناسان و گوهردوستان واقعا پرطرفدار است. . عقیق یمن بیشتر با حلقه هایی از جنس نقره تعبیه می شوند و به بازار داخلی و کشور های عربی عرضه می گردند.
فیروزه نیشابور قدیمی ترین ، و معروف ترین سنگ قیمتی ایران محسوب می شود که امروز بیشتر به کشور های حوزه خلیح فارس، هند، چین  صادر می شود که بیشتر  به حالت فراوری شده به بازار جهانی عرضه می گردد.

سنگ‌فیروزه
سنگ‌فیروزه
عقیق  سرخ
عقیق
لاجورد
لاجورد
سنگ‌قیمتی
خواندن 742 دفعه آخرین ویرایش در دوشنبه, 31 خرداد 1400 05:53
Copyright © 2008 - 2019 www.geosource.ir. All Rights Reserved.